Hakkımızda 2017-11-09T20:44:09+00:00

Biz Kimiz?

Şirketler grubumuzun temeli 1923 yılında Prof. Mustafa Nevzat Bey’in kendi adını taşıyan ilaç laboratuvarını kurmasıyla atılmıştır. Uzun yıllar ilaç ve ilaç hammaddeleri üretimi yaparak titiz, dikkatli ve hijyenik sinai üretim deneyimi kazanan grubumuz, 1973′ te gıda sektörüne girmeye karar vermiş ve ilk Pakmaya fabrikasını İzmit – Köseköy’ de işletmeye açmıştır.

Türkiye’ de fırıncılık sektöründe fenni maya kullanımı bu tarihten itibaren Pakmaya’ nın öncülüğünde yaygınlık kazanmış ve fenni maya ekmek üretiminin vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur.

İlk fabrikasının ardından 1986’da İzmir – Kemalpaşa’ da ikinci, 1990’ da Düzce – Cumayeri’nde üçüncü maya fabrikasını kuran şirketimiz, Türkiye dışındaki ilk yatırımını 1998′ de Romanya’ nın Paşcani şehrinde gerçekleştirmiştir.

Tüm Pakmaya fabrikalarında üretim en yüksek uluslararası hijyen ve kalite standartlarına uygun olarak, bilgisayar kontrollü sistemler ile yapılmaktadır. Yaklaşık 1000 kişilik deneyimli bir kadroya ve çağın en gelişmiş teknik donanımına sahip tesislerde, kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla yaş, aktif kuru ve instant maya çeşitleri üretilir.

Temmuz 2007’ de, sektöründe dünya 3.’sü olan Pakmaya’ nın tarım ve hayvancılığa açılımını gerçekleştirmek üzere, % 100 yerli sermaye ile İntegro Gıda San. ve Tic. A. Ş. kurulmuştur.

İntegro Gıda San. ve Tic. A. Ş., Pakmaya’ nın fermentasyona dair bilgi birikimini tarım ve hayvancılık sektörüne uyarlamayı amaç edinmiş; kısa zamanda özgün ve ezber bozan ürünleriyle yem ve yem katkı sektöründe çeşitli devrimlere imza atmıştır.

İntegro Gıda Sanayi ve Ticaret A. Ş.’ nin misyonu; Katma değeri yüksek %100 yerli ürünler üreten bir Türk ileri teknoloji firması olmak, Pakmaya’ nın dünya çapındaki fermentasyon bilgi birikimini hayvancılık sektöründe değerlendirmek, ürettiği ürünler ve sunduğu hizmetler ile tarım ve hayvancılık sektörüne “koruyucu hekimlik” kavramını oturtmak, “masraflara hükmetme” hizmeti sunmak, hastalıkları ve zararları daha ortaya çıkmadan kaynağında engellemektir.

İntegro Gıda Sanayi ve Ticaret A. Ş.; EcoMass ve Provin ürünleri ile tüm Türkiye’ de 202 yem fabrikası müşterisine hammadde tedariği hizmeti vermekte, Rumisacc, Ecomix, İnteTotal, İnteTotal Besi, İnteTotal Süt, İntewall, Targetox, Targetox Plus, Probon, İntebon, Buzibon, JetSilaj Mısır, JetSilaj Yonca, Aşımbon, Aşımmix, Besibon, Besimix, Lohusabon, Lohusamix ve Direnç Kuzu Jel ürünleri ile Trakya, Marmara, Ege, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, 22 kişilik satış ekibi ve 414 bayi ile satış ve pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir.

PlusBiz Logo